Basiscursus en Groepstherapie
Als je met kanker, trauma of een 'leven'bedreigende ziekte te maken hebt wordt je geconfronteerd met een maalstroom van gedachten en emoties. Het is dan belangrijk om vaardigheden te verwerven die je helpen deze stroom te besturen.
In Centrum Kankerbegeleiding Brabant te Tilburg worden hiertoe voor mensen met kanker en hun naasten een basiscursus en verschillende groepstherapieen aangeboden. zie: www.kankerbegeleiding.nl.
Basiscursus: 'Vijf strategieen en vaardigheden om een balans te vinden'; voor mensen met kanker, trauma of ernstige ziekte, en hun naasten.
Ook als partner zit je met allerlei aanpassingen en verwerkingsproblemen, én met continue overbelasting. In deze cursus van 3 uur zullen vijf strategieen én vaardigheden worden aangereikt om gericht te leren omgaan met verwarrende gedachten en emoties bij kanker, trauma of andere ziekte.
Groepstherapie: 'Omgaan met kanker'; werken met verwarrende emoties en gedachten; voor mensen met kanker.
In 8 wekelijkse groepsbijeenkomsten met 8-10 mensen zullen de strategieen en vaardigheden uit de basiscursus worden toegesneden op eigen ervaringen om emoties te verwerken. Zie voor een nadere uitwerking van deze groepstherapie: www.kankerbegeleiding.nl.
Groepstherapie: 'Als je weet dat je niet meer beter wordt'; voor mensen met kanker of andere ernstige ziekte en eventuele partner.
Als je niet meer beter wordt sta je voor de opgave om alle losse eindjes nog af te ronden. Afscheid nemen van het leven en van dierbaren is een zwaar en pijnlijk proces. Maar het uitwerken van wat er nog op je hart ligt is ook helend en maakt dat je toch vrede in jezelf kunt realiseren.
In 8 wekelijkse groepsbijeenkomsten met 4-6 mensen wordt stil gestaan bij alle thema's die je van belang vindt. Tegen welke moeilijkheden loop je op en wat geeft je kracht en rust?
Ervaringsgroep: 'Verdieping van het contact met je beleving'; voor iedereen die behoefte heeft aan vrij making.
Emoties zijn niets meer of minder dan energie. Energieën (emoties) kunnen door pijnlijke ervaringen op een diep niveau bevroren zijn. Verankerd in rotsvaste overtuigingen zeggen ze ‘neen’ tegen leven. Angst voor het opnieuw ‘be’leven van soortgelijke ervaringen houdt ze in de ban. Er ontstaan ‘blinde’ vlekken: onbewuste fixaties die er de oorzaak van zijn dat er op mechanische wijze gereageerd wordt op prikkels uit de omgeving. Als je in je eigen energie staat en contact hebt met je beleving, voel je fysiek wat iets je doet. Deze ‘felt sense’ in de vorm van lichamelijke gewaarwordingen informeert je rechtstreeks over wat een ervaring voor je betekent. Bevroren pijnplekken verlammen deze kennisbron waardoor het zicht op de werkelijkheid verwrongen raakt.
Het is dus van belang om deze beleving, de ‘felt sense’ van bevroren stukken op jezelf te heroveren. Contact maken met deze blinde vlekken en gewaar worden welke programma’s van gedrag en emotie geprikkeld worden, vragen veel toewijding en een hart vol compassie voor je eigen aard. Maar als pijnlijke stukken op het juiste niveau worden aangepakt begint heling. EN het besef dat je lichaam het instrument is om te leren herkennen wat je drijft tot bepaald gedrag maakt het bewustwordingsproces heel concreet.
In een doorlopende groep met 8-10 mensen kan er gewerkt worden aan het vrij maken van pijn en verdriet en om ons gevoel van welzijn kracht bij te zetten.
|